You are currently viewing 5 POWODÓW DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z WORDPRESSA?

5 POWODÓW DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z WORDPRESSA?

  • Post author:

Dlaczego warto korzystać z WordPress?

Nie tylko blogi, ale także zaawansowane strony internetowe korzystają z systemu zarządzania treścią WordPress. Użytkowników zachęca przede wszystkim prostotą obsługi. Czym jeszcze? W poniższym tekście przedstawiamy wszystkie najważniejsze walory skryptu.

Różnego rodzaju szacunki wskazują, że obecnie blisko 70 milionów serwisów zostało stworzonych w oparciu o CMS WordPress. Spośród nich wymienić można chociażby blog Spider’s Web, stronę magazynu Forbes czy też serwis BBC. Warto podkreślić, iż omawiany system jest jednym z najbardziej popularnych zwłaszcza wśród użytkowników początkujących.

Dzieje się tak z co najmniej kilku powodów. Postanowiliśmy wskazać te najważniejsze, które być może zachęcą Was do skorzystania z tego skryptu. Oczywiście wcale nie twierdzimy, że WordPress nie jest bez wad. Ich również można wymienić przynajmniej kilka (więcej na ten temat przeczytacie w artykule pt. „Wady i zalety CMS WordPress”). Dziś jednak zajmiemy się przede wszystkim walorami systemu. Możesz także zapoznać się z naszą ofertą Tanie strony internetowe WordPress.

  1. POZYCJONOWANIE

Nikogo już chyba nie trzeba przekonywać, jak ważne dla szeroko rozumianej popularności strony internetowej jest pozycjonowanie SEO, które pozwala poprawić jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

Jak się okazuje, wyszukiwarka Google bardzo „lubi” serwisy oparte na CMS WordPress. Są one szybciej indeksowane, a także mogą liczyć na wyższe miejsce w porównaniu do witryn przygotowanych przy użyciu innych narzędzi. Oczywiście nie oznacza to wcale, że możemy zaniechać jakichkolwiek działań pozycjonerskich, tak łatwo nie ma. Początkowe wsparcie zawsze się jednak przyda. Jednocześnie warto podkreślić, że WordPress udostępnia wiele darmowych wtyczek SEO, które jeszcze bardziej rozszerzają możliwości pozycjonowania naszej strony.

  1. DARMOWA OBSŁUGA

Jest to bardzo ważny powód, dla którego warto zainteresować się WordPressem. Tworzenie stron internetowych w oparciu o ten system jest bowiem całkowicie darmowe. Ewentualne opłaty pojawią się dopiero w przypadku wykorzystania zaawansowanych wtyczek lub szablonów graficznych, przygotowywanych przez podmioty zewnętrzne.

Wszystko to sprawia, że każdy jest w stanie skorzystać z tego CMS-a bez konieczności uiszczania nawet złotówki. Co więcej, WordPress pozwala na użytkowanie oficjalnego, wspieranego hostingu, który także jest darmowy. Ze względu na fakt, iż system rozprowadzany jest jako wolne oprogramowania, każdy ma również dostęp do jego instrukcji (cała dokumentacja systemy dostępna jest w jednym miejscu), co pozwala na tworzenie rozmaitych dodatków i pluginów.

  1. PROSTOTA

Nie bez powodu WordPress jest niezwykle popularny wśród początkujących użytkowników, a także wszystkich tych, którzy niespecjalnie są zaznajomieni z językiem PHP bądź CSS. Podstawowa funkcjonalność systemu jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy wybrać jeden z kilku tysięcy darmowych szablonów graficznych, by móc rozpocząć publikację treści.

Wszelkie dodatkowe wtyczki i pluginy są bardzo dobrze opisane, a sam interfejs jest niezwykle intuicyjnych. Wszystko odbywa się za pomocą kilku-kilkunastu kliknięć komputerową myszą, dlatego implementacja wszelkich zmian również nie powinna sprawić nam żadnych problemów. Ewentualne umiejętności programistyczne będziemy musieli pokazać dopiero w przypadku modyfikowania dodatków na własną rękę. Pod tym względem, WordPress jest zdecydowanie prostszy od innych systemów (np. Joomla! lub Drupal).

  1. WSPARCIE DLA SKLEPÓW INTERNETOWYCH

W połączeniu z darmową wtyczką WooCommerce, system WordPress okazuje się niezwykle przydatnym silnikiem dla sklepów online. Dane serwisu BuiltWith.com wskazują, że w 2017 roku udział tego silnika na rynku e-commerce wyniósł 41%. Pod tym względem skrypt zdecydowanie przewyższa konkurencję w postaci Magento (5%) oraz Shopify (5%).

Wtyczka WooCommerce, podobnie jak cały system, jest bardzo prosta w obsłudze, dzięki czemu założenie sklepu z jej użyciem jest możliwe w bardzo krótkim czasie.

  1. ŁATWA I SZYBKA AKTUALIZACJA

Konieczność aktualizacji wykorzystywanego systemu w wielu przypadkach przysparza wiele problemów, nie tylko ze względu na skomplikowanie całego procesu, ale również jego następstwa. W niektórych skryptach aktualizacje powodują liczne awarie bądź „wysypanie” się strony.

W przypadku WordPressa sprawa wygląda znacznie lepiej. System aktualizujemy poprzez naciśnięcie jednego przycisku, a wszelkie implementowane zmiany nie powodują poważnych szkód lub zablokowania działania strony.

Jest to 5 najważniejszych powodów, dla których warto skorzystać z CMS WordPress. Początkowo był on rozwijany wyłącznie z myślą o blogach, od pewnego czasu gwarantuje jednak naprawdę wiele możliwości tworzenia zaawansowanych stron internetowych. Potwierdzeniem tego są nie tylko publikowane statystyki, ale również przykłady serwisów, które zostały postawione na tym systemie i wyróżniają się stabilnym, sprawnym działaniem. 

Jesteś zainteresowany stworzeniem strony internetowej, bloga lub serwisu w oparciu o CMS WordPress? Zapraszamy do kontaktu.