LOKALIZACJA OPROGRAMOWANIA

Posiadasz oprogramowanie, które wymaga przetłumaczenia na obce języki? Zastanawiasz się, gdzie profesjonalnie przetłumaczyć aplikację webową, aplikację mobilną lub program komputerowy?
Chcesz, by Twoje oprogramowanie polubili użytkownicy?
Uczynimy je intuicyjnym, zrozumiałym i przejrzystym.

CO TO JEST LOKALIZACJA OPROGRAMOWANIA?

Lokalizacja oprogramowania określa czynności mające na celu dostosowanie produktu do potrzeb rynku przez przetłumaczenie komunikatów i dokumentacji oprogramowania na dany język lub dialekt. Na tym jednak nie koniec. Wykonując lokalizację oprogramowania uwzględnia się również adaptację oprogramowania do standardów obowiązujących w danym języku, czyli na przykład określenie formatu dat, jednostek miary.

Ci, którym zależy na profesjonalnym wprowadzeniu oprogramowania na rynki globalne powinni więc zadbać nie tylko o dobrze przetłumaczoną treść z uwzględnieniem grupy docelowej, ale również o dostosowanie aplikacji do wymogów kulturowych i technicznych grupy docelowej. To właśnie daje lokalizacja strony internetowej oraz lokalizacja oprogramowania.

Lokalizacja oprogramowania na przykładzie:

Wyobraź sobie, że chcesz wprowadzić na obcy rynek swoje oprogramowanie, aplikację mobilną lub aplikację internetową. Co powinienieś zrobić? Na pewno dostosować język komunikatów do grupy docelowej. To, co przeczytają, aby spotkało się z ich uznaniem, musi być dla nich atrakcyjne, zrozumiałe, przyjemne dla oka, zachęcające do skorzystania i działania. Pod uwagę należy wiąć również sprawy techniczne. One również są bardzo ważne w odbiorze oprogramowania przez użytkowników. Jeśli jest ono zrozumiałe, intuicyjne i zachęcające do korzystania, zostanie przez nich polubione. Wtedy można mówić o sukcesie! Jeśli, dla przykładu, na ekranie użytkownika pojawi się okno komunikacyjne (Pop-up), które nie będzie odpowiednio sformarowane (zła czcionka, niewłaściwy jej rozmiar) użytkownik może odrzucić chęć korzystania z oprogramowania.

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

Lokalizacja oprogramowania to usługa, w obrębie której wykonujemy następujące działania:


tłumaczenie zawartości oprogramowania,


analiza grafiki, układu, funkcjonalności interfejsu użytkownika oprogramowania,


adaptacja treści do potrzeb danego rynku obejmująca m. in. dostosowanie okien dialogowych, contentu, dokumentacji użytkownika, instrukcji obsługi,


uwzględnienie przepisów prawnych rynku docelowego – dostosowanie oprogramowania do warunków rynku odbiorcy.


DLACZEGO WARTO WYKONAĆ LOKALIZACJĘ OPROGRAMOWANIA?

Lokalizacja oprogramowania pozwala uzyskać przewagę konkurencyjną oraz zaistnieć w głowach użytkowników. Forma przekazu, na którą w przypadku lokalizacji oprogramowania składa się nie tylko tłumaczenie treści, ale również dostosowanie przekładu oprogramowania do specyfiki rynku decyduje o powodzeniu projektu.

Oprogramowanie przynosi korzyści a tym samym i sukces, jeśli jest ono wykonane rzetelnie i uwzględnia dokładną analizę i znajomość rynku. Użycie słów i zwrotów, które wyleciały już z obiegu, nie zachęca przecież użytkowników do skorzystania z oprogramowania. Warto dlatego wybrać specjalistów znających nie tylko język, ale i specyfikę branży.

W naszej ofercie również: Lokalizacja stron internetowych.

„Tłumaczenie powinno przypominać szybę, całkowicie przezroczystą, tak aby czytelnik nie zauważał jej istnienia.” Gogol

Posiadasz aplikację, którą chcesz przetłumaczyć na inne języki?

Pamiętaj! Lokalizacja oprogramowania to coś więcej niż tłumaczenie.

I to właśnie oferujemy.

Napisz do nas e-mail: agencja@mocslowa.pl

lub zadzwoń: 793 77 22 39