You are currently viewing POTRZEBUJĘ PROSTEJ STRONY INTERNETOWEJ – CO DALEJ?

POTRZEBUJĘ PROSTEJ STRONY INTERNETOWEJ – CO DALEJ?

 • Post author:

Obecnie, dzięki rozwojowi technologii informatycznych i internetowych, założenie strony www jest niezwykle proste. Skorzystać możemy bowiem z szeregu narzędzi, które większość pracy wykonują za nas, jednocześnie zapewniając nam sporo swobody.

Co ważne, z większości z nich możemy korzystać całkowicie za darmo. Bezpłatne są nie tylko podstawowe funkcje, ale również różnego rodzaju dodatki, dzięki którym jesteśmy w stanie dowolnie dostosowywać tworzoną stronę do naszych potrzeb i wymagań. Jeśli potrzebujesz tanej i nowoczesnej strony internetowej opartej o system CMS ( zarządzania treścią ) zapoznaj się  z naszą ofertą : Tanie strony WWW Wordpress.

Wszystko to sprawia, że cały proces twórczy może potrwać nawet kilka minut. Żeby jednak końcowy efekt okazał się na miarę oczekiwań, powinniśmy do tego podejść w sposób przemyślany. Chcąc Wam to ułatwić, przygotowaliśmy ten poradnik, który wyjaśni, jak krok po kroku przygotować prostą stronę internetową.

NAJWAŻNIEJSZY JEST KREATYWNY POMYSŁ

Zaczniemy od kwestii podstawowej, a więc rodzaju przygotowywanej witryny. Dostępne obecnie narzędzia pozwalają nam w szybki sposób stworzyć między innymi:

 • stronę firmową,
 • blog,
 • portal społecznościowy,
 • landing page,
 • sklep online,
 • internetową wizytówkę firmy,
 • portfolio.

Są to oczywiście podstawowe typy stron działających w sieci. Warto od samego początku wiedzieć, co się tworzy, ponieważ pomoże to odpowiednio dobrać system i wszelkiego rodzaju dodatki.

WYBIERAMY SYSTEM ZARZĄDZANIA TREŚCIĄ (CMS)

Skoro wiemy już, czego chcemy, warto wybrać CMS, czyli skrypt, na podstawie którego powstanie nasza strona. Biorąc pod uwagę proste witryny, powinniśmy wybrać jeden z 3 najpopularniejszych systemów:

 • Joomla! – korzysta z niego około 3% działających stron www. Charakteryzuje się przede wszystkim prostotą obsługi. Ze względu na dostępność sporej ilości wtyczek i szablonów, wszystko możemy zrobić bez znajomości jakiegokolwiek języka programowania. Wadą systemu jest jednak to, że za wiele zaawansowanych dodatków musimy zapłacić.
 • Drupal – zdecydowanie bardziej skomplikowany CMS, który gwarantuje jednak wiele możliwości. Polecany jest on przede wszystkim osobom, które chcą tworzyć zaawansowane strony internetowe. 
 • WordPress – najprostszy z wszystkich wymienionych systemów. Tworzenie strony na jego podstawie może potrwać nawet kilka minut. Co ważne, wokół tego CMS-a skupiona jest ogromna społeczność, która cały czas tworzy wiele bezpłatnych dodatków, wtyczek i motywów, dzięki którym jesteśmy w stanie w sposób dowolny konfigurować swoją stronę. Wszystko to sprawia, że niecałe 30% działających obecnie w sieci stron internetowych została stworzona właśnie na podstawie tego skryptu.

Biorąc pod uwagę fakt, iż zależy nam na przygotowaniu prostej strony www, zalecamy wybór systemu WordPress.

WYBÓR HOSTINGU DLA STORNY INTERNETOWEJ

Tworzenie stron internetowych na podstawie skryptu WordPress jest również korzystne ze względu na swobodę wyboru usług hostingowych zoptymalizowanych pod jego kątem. Co więcej, możemy zdecydować się również na serwer oficjalny. Dzięki temu zyskamy wysoki poziom bezpieczeństwa, a także regularne aktualizacje. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, że przy adresie witryny pojawi się słowo WordPress, zalecane dla freelancerów i pasjonatów.

Jeżeli chcemy działać „na swoim”, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zdecydować się na hosting zewnętrzny. W tym miejscu warto sprawdzić czy firma, na której usługi się zdecydowaliśmy, gwarantuje pełne wsparcie dla systemu, a także w jaki sposób przebiega jego instalacja. Jeśli będzie automatyczna, nasze działanie ograniczy się do pobrania WP z odpowiedniej strony internetowej i kliknięcia w kilka przycisków. W przypadku instalacji ręcznej będziemy musieli się nieco bardziej natrudzić. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą : Tworzenie stron internetowych.

TWORZYMY STRONĘ WWW

Najtrudniejsze już za nami. Sam proces tworzenia strony w CMS WordPress jest bowiem bardzo prosty. Przez większość czasu musimy jedynie klikać w odpowiednie instrukcje i uzupełniać informacje o stronie.

Gdy wszelkiego rodzaju kwestie porządkowe zostaną wykonane, powinniśmy wybrać stosowny szablon. Zdecydować możemy się na jeden z wielu tysięcy rozwiązań dostępnych na oficjalnej stronie systemu albo na wielu stronach i forach internetowych. Co ważne, wiele z nich jest dostępnych bezpłatnie. Dzięki temu bez problemu znajdziemy stosowne motywy, przygotowane specjalnie na blogi, strony firmowe czy też sklepy internetowe. Pod względem kolorystycznym i układów najważniejszych sekcji, pobrać możemy także szablony dedykowane np. dla salonów kosmetycznych, biur podatkowych czy też sklepów odzieżowych.

Swoboda wyboru jest ogromna. To samo tyczy się różnego rodzaju wtyczek, które pozwolą nam na przykład zaimplementować rozbudowany formularz kontaktowy, moduł komentarzy czy też wskazać naszą lokalizację. Wtyczki także są liczone w tysiącach, dlatego bez problemu znajdziemy te, które przydadzą się nam najbardziej.

TREŚĆ NA STRONĘ INTERNETOWĄ

A MARKETING DLA STRONY INTERNETOWEJ?

Gdy strona zostanie już postawiona, możemy skupić się na zwiększeniu jej widoczności w sieci. Pomocna będzie w tym profesjonalnie napisana treść. Aby spełniła ona swoje zadanie powinna być ona przede wszystkim unikalna, wartościowa, przydatna użytkownikowi a także napisana prawidłowo pod kątem językowym i stylistycznym. Taka treść zachęca użytkownika do pozostania na stronie dłużej, przesyłania linków znajomym potencjalnie zainteresowanych tematem czy udostępniania w Social Mediach. Profesjonalnie napisana treść na stronie nie pozostaje również bez znaczenia dla wyników w wyszukiwarkach internetowych. Zgodnie z wytycznymi Google doceniane są przez nich te strony, które zawierają unikalną, wysoką merytorycznie i językowo treść przydatną użytkownikowi. Jeśli więc zależy Ci na osiągnięciu wysokich pozycji przekładających się na wzrost zainteresowania Twoją ofertą koniecznie postaw na dobry content marketing.

Pomogą nam w tym również specjalne wtyczki wspomagające pozycjonowanie strony www SEO, a także serwisy i narzędzia marketingowe np. content marketing. Zalecamy między innymi opracowanie kampanii AdWords, a także przygotowanie reklam na portalach społecznościowych (na przykład na FaceBooku). Jeśli potrzebujesz wsparcia na etapie wykreowania Twojej strony internetowej zapraszamy do kontaktu.