You are currently viewing AIR CHINA W POLSCE. MAMY PRZELOT CHINY – WARSZAWA

AIR CHINA W POLSCE. MAMY PRZELOT CHINY – WARSZAWA

  • Post author:

Jak co dzień, tak i dziś, z kubkiem świeżo zmielonej i zaparzonej (przez cudowną i najlepszą pod Słońcem… maszynę) kawy usiadłam na krześle w niebieskim kolorze. Podniosłam klapkę, wprowadziłam kod, uśmiechnęłam się do tego, co zobaczyłam i zrobiłam pierwszy łyk. Ależ ona dobra – pomyślałam i nawet na pewno dałam temu wyraz przyjemnym, bliżej nieokreślonym dźwiękiem.
To będzie dobry dzień. Kolejny dobry dzień. Tak zaczęty nie może być inny…
Kolejny łyk i jeszcze jeden. I wszystko zaczęło się budzić a strony niejako same się otwierać.
Trochę zimno, teraz 9, w ciągu dnia ma być około 13 stopni. To znaczy, że trzeba się cieplej ubrać. Pora przywitać swoje ulubione swetry, ciepłe skarpety też. Kolejny łyk i kolejna porcja informacji:

LINIE AIR CHINA JUŻ W WARSZAWIE

Wiadomość dnia:
samolot linii Air China po raz pierwszy wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie. Nowe połączenie ma mieć wpływ na rozwój polsko-chińskiej wymiany gospodarczej, naukowej oraz turystycznej.”
– przeczytałam.
Według Chińczyków Polska jest krajem o dobrym położeniu. Znajduje się bowiem na styku Nowego Jedwabnego Szlaku – chińskiej inicjatywy infrastrukturalnej łączącej Europę z Państwem Środka oraz szlaków transeuropejskich. Dobra wiadomość – pomyślałam i postanowiłam poczytać więcej. Czego się dowiedziałam, czym mogę się z Wami podzielić?
LINIE LOTNICZE AIR CHINA w Warszawie, i chyba od tych słów kluczowych zaczęłam, należą do chińskich narodowych linii lotniczych z siedzibą w Pekinie. O ich wyjątkowym statusie świadczy fakt, że są one odpowiedzialne za przeloty władz chińskich. Kolejne wyczytane informacje na temat samych linii pomijam. Zainteresowanych temat odsyłam do stron im poświęconym.
Skupię się bardziej na wydarzeniu dnia dzisiejszego.
Samolot (rejs CA737) wylądował na warszawskim lotnisku Chopina, które pamiętam jeszcze z nazwy Okęcie, o godzinie 7.20. Na jego pokładzie znajdowało się ponad 200 osób.
Z ciekawostek wyczytałam jeszcze, że:

  • loty mają się odbywać 4 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i soboty (zimą ograniczenie do dwóch rejsów tygodniowo).
  • godzina wylotów z Warszawy: 13.10
  • czas trwania lotu z Warszawy do Chin: 8 godzin 50 minut,
  • czas trwania lotu z Pekinu do Warszawy (przylot o godzinie 6.20) – 9 godzin 50 minut.

Tyle. I jeszcze kilka zdjęć, jak na przykład to witające samolot tradycyjnym salutem wodnym:

http://www.pasazer.com/news/31656/air,china,wyladowala,w,warszawie.html
 

Co widać? Dużo białego, odrobinę czerwonego, nieco więcej niebieskiego. Trzy kolory. Przepraszam – cztery – czarny napis, jak mogłam go pominąć.

http://www.pasazer.com/news/31656/air,china,wyladowala,w,warszawie.html

AIR CHINA LOGO I JEGO ZNACZENIE

Jak mogłoby być inaczej. Skro napis to i logo AIR CHINA. Co przedstawia?

Logo Air CHINA to jaskrawe, bo czerwone linie, mające kształt artystycznego wyobrażenia Feniksa „przemywającego w poprzek szerokiego nieba”.

Dlaczego czerwony? Bo w kulturze chińskiej czerwony symbolizuje szczęście, pomyślność, uroczystość.

Feniks to z kolei legendarny ptak czczony w starożytnych Chinach i określany mianem King of Birds, symbol powodzenia i szczęścia, uznawany za ptaka nigdy nie spoczywającego na laurach.

W logo dopatrzyć można się również trzech liter składających się na słowo VIP.

http://www.businesswire.com/news/home/20160609006187/en/Air-China%E2%80%99s-Latest-U.S.-Expansion-Connects-Silicon

Jak widać, w powyższym logotypie chińskich linii lotniczych znajduje się również hasło: „Star alliance member” – Air China jest bowiem, jednym z 28 linii lotniczych będących członkiem Star Alliance, który jest największym sojuszem linii lotniczych na świecie.