You are currently viewing SKĄD BRAĆ ZDJĘCIA NA BLOGA FIRMOWEGO ZA DARMO?

SKĄD BRAĆ ZDJĘCIA NA BLOGA FIRMOWEGO ZA DARMO?

 • Post author:

Prowadzenie bloga firmowego pozwala przedsiębiorstwu nie tylko osiągnąć status eksperta w danej dziedzinie, ale i zwiększyć sprzedaż. Aby blog firmowy skutecznie przyciągał uwagę odbiorców, warto publikowane treści okrasić zdjęciami. Skąd jednak wziąć je za darmo?

SERWISY Z DARMOWYMI ZDJĘCIAMI NA BLOGA FIRMOWEGO

Odpowiednio dobrane zdjęcia wzbogacą content bloga firmowego oraz sprawią, że publikowana przez nas treść będzie atrakcyjniejsza dla odbiorcy. Dzięki temu dłużej pozostanie on na naszej stronie, z zainteresowaniem zagłębi się w jej arkana i z przyjemnością powróci. Aby do tego doszło, nie wystarczy samo publikowanie treści o wysokiej wartości merytorycznej. Istotna jest oprawa graficzna tekstu. Dzięki zdjęciom jakość przekazu zdecydowanie wzrośnie, co przyczyni się do budowania silnych relacji z odbiorcą.

Jeżeli jednak mamy ograniczone możliwości finansowe, przez co zakup zdjęć nie wchodzi w grę, warto poznać miejsca w sieci, gdzie dostaniemy je zupełnie za darmo, nie naruszając przy tym praw autorskich ich twórców. W ten sposób niewielkim nakładem czasu i pracy urozmaicimy treść naszego bloga firmowego. Oto możliwości, jakie mamy:

 1. UNSPLASH

Zawarte w serwisie zdjęcia wyróżniają się nie tylko wysoką jakością techniczną (odpowiednią rozdzielczością), ale i wysokimi walorami artystycznymi. Co 10 dni zyskujemy dostęp do 10 nowych zdjęć, które są przeznaczone do dowolnego użytku, w tym komercyjnego. Systematyczne rozbudowywanie zasobów serwisu to jego niewątpliwa zaleta, która działa na użytkowników sieci jak magnes. Chętnych na dostępne w serwisie zdjęcia nie brakuje.

 1. STOCK.XCHNG

To serwis, w ramach którego dostępnych jest ponad 400 000 darmowych zdjęć. Taki wybór może przyprawiać o zawrót głowy. Na szczęście do dyspozycji mamy zaawansowaną wyszukiwarkę fotografii. Dodatkowo zostały one pogrupowane w wiele kategorii, co ułatwia znalezienie odpowiedniego zdjęcia.

 1. PICJUMBO

To kolejny serwis z ciekawymi zdjęciami. Jest mniej znany i nie cieszy się aż tak dużą popularnością, dzięki czemu zyskujemy szansę na zdobycie unikalnych zdjęć zupełnie za darmo. Część zdjęć dostępna jest jednak wyłącznie po wykupieniu członkostwa premium.

 1. GRATISOGRAPHY

Serwis ten oferuje dostęp do zdjęć o wysokiej rozdzielczości, które są wolne od jakichkolwiek ograniczeń co do zastosowania. Z powodzeniem możemy je zatem wykorzystać komercyjnie. Co tydzień udostępniane są nowe zdjęcia.

 1. MORGUEFILE

W serwisie znajdziemy ponad 300 000 zdjęć. Możemy je wykorzystać zarówno do użytku prywatnego, jak i komercyjnego.

 1. FREEIMAGES

To serwis umożliwiający dostęp do prawie 400 000 zdjęć i ilustracji, dzięki czemu z pewnością znajdziemy wysokiej jakości fotografię odpowiadającą naszym potrzebom i preferencjom. Zdjęcia zostały pogrupowane w praktyczne kategorie, np. Znaki i Symbole, Krajobrazy i Przyroda czy Ludzie i Rodziny, co ułatwia wyszukiwanie interesujących nas pozycji.

 1. DEATH OF THE STOCK PHOTO

Licencja DOTSP pozwala na wykorzystywanie zgromadzonych w serwisie zdjęć w dowolny sposób. Jedyne, czego nie możemy robić, to dystrybuować fotografii i przypisywać sobie ich autorstwa. Dzięki temu otrzymywane co miesiąc drogą mailową zdjęcia są wyjątkowe.

 1. NEW OLD STOCK

Serwis gromadzi stare zdjęcia, które są wolne od praw autorskich. Dzięki temu możemy je wykorzystywać w dowolny sposób, także do użytku komercyjnego. Jeśli potrzebujemy fotografii w stylu vintage, New Old Stock to właściwy wybór.

 1. STARTUP STOCK PHOTOS

To popularny serwis. Zgromadzone w nim zdjęcia są chętnie wykorzystywane w artykułach traktujących o biznesie internetowym i marketingu wielopoziomowym (MLM). Fotografie mają uniwersalny charakter dlatego sprawdzą się na blogach firmowych o różnej tematyce.

 1. WYSZUKIWARKA SEARCH.CREATIVECOMMONS.COM

Przy pomocy tej wyszukiwarki jesteśmy w stanie znaleźć darmowe zdjęcia z różnych serwisów, w tym z Google Grafika, Flickr, Jamendo czy CC Mixter. To niezwykle praktyczne rozwiązanie. Zanim jednak zdecydujemy się na wykorzystanie danej fotografii na blogu firmowym, upewnijmy się dokładnie, czy na pewno jest ona wolna od jakichkolwiek opłat autorskich. Sprawdźmy również wymagania licencji, które należy spełnić, by móc opublikować zdjęcie (np. wskazanie źródła, podanie autora czy też brak modyfikacji.

 1. PIXABAY

To serwis, który, podobnie jak wskazana wyżej wyszukiwarka, gwarantuje dostęp do darmowych zdjęć z różnych serwisów. Dzięki ogromnej bazie fotografii, ilustracji, grafik wektorowych, a nawet filmów wideo cieszy się dużą popularnością. Co ważne, jest dostępny w języku polskim, dzięki czemu nie będziemy mieć żadnych trudności z obsługą serwisu i korzystaniem z jego zasobów, które są przeznaczone do dowolnego użytku, w tym komercyjnego.

Na rynku dostępnych jest wiele serwisów gromadzących darmowe zdjęcia, które możemy wykorzystać na blogu firmowym, urozmaicając w ten sposób publikowaną na nim treść. Zanim jednak zdecydujemy się na zamieszczenie danej fotografii, uważnie sprawdźmy wymagania licencji. Wówczas unikniemy nieprzyjemności w związku z użyciem zdjęcia objętego prawami autorskimi.