You are currently viewing CONTENT MARKETING – ZDROWIE, MEDYCYNA NATURALNA

CONTENT MARKETING – ZDROWIE, MEDYCYNA NATURALNA

  • Post author:

Zdrowia – tego życzymy swoim bliskim składając życzenia z okazji imienin, urodzin czy świąt. Warto o nie dbać każdego dnia, bo lepiej zapobiegać, niż leczyć. Agencja copywriterska MOC SŁOWA oferuje content marketing dotyczący zdrowia i urody, w tym między innymi teksty copywriterskie o tematyce: medycyna naturalna, pielęgnacja ciała, zabiegi kosmetyczne, zdrowe odżywianie.

Zadbaj o swoje ciało. To jest jedyne miejsce, w którym mieszkasz.
Jim Rohn

CONTENT MARKETING – MEDYCYNA NATURALNA, NIEKONWENCJONALNA, ZIOŁOLECZNICTWO

Medycyna naturalna, zwana również medycyną niekonwencjonalną ma wielu zwolenników. Czerpie z metod leczenia mających swe źródło w wielowiekowej tradycji. Zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem przy użyciu wielu czynników, np. igieł wbijanych w różne miejsca na ciele (akupunktura), ucisku określonych miejsc ciała (akupresura), naturalnych olejków eterycznych (aromaterapia) , minerałów (litoterapia) czy roślin leczniczych, ziół (fitoterapia, ziołolecznictwo).

Ludzie wierzą, ze aby osiągnąć sukces, trzeba wstawać rano.
Otóż nie – trzeba wstawać w dobrym humorze.

Marcel Achard

Dobry humor przede wszystkim! I pisanie o tym, co jest nam bliskie. Nasza agencja copywriterska proponuje:

  • artykuły eksperckie i PR-owe,
  • teksty marketingowe,
  • hasła i slogany reklamowe,
  • artykuły copywriterskie na bloga,
  • tworzenie tekstów na potrzeby serwisów i sklepów internetowych

na temat medycyny naturalnej (niekonwencjonalnej), zdrowia, urody, zdrowego odżywiania się.
Chcesz dotrzeć do Klienta, któremu zaprezentujesz swoją ofertę, produkt, nawiążesz z nim relacje? Skuteczną pomocą w osiągnięciu tego celu jest inwestycja w content marketing (treść).

ZIOŁOLECZNICTWO JAKO PRZYKŁAD MEDYCYNY NIEKONWENCJONALNEJ

Wielu korzysta i sobie ceni, wielu jednak nie wykorzystuje, głównie z niewiedzy. Lecznicze właściwości ziół znane są od wieków i praktykowane już w starożytnym Egipcie i Grecji.
O leczniczych właściwościach ziół wiedziano już około 2000 lat p.n.e. Wzmianki o rumianku, szafranie, piołunie, babce, nagietku i innych roślinach leczniczych pojawiły się w dokumentach historycznych Babilonii i Asyrii. Za kolebkę wiedzy lekarskiej uznawany jest jednak starożytny Egipt. Rysunki ziół znaleziono na budowlach i papirusach, pisali o nich starożytni pisarze.
Ziołolecznictwo było wówczas dziedziną, którą zajmowali się kapłani. Same zioła uprawiano przy świątyniach a leki z nich przygotowywano w specjalnych komnatach według ściśle przygotowanych receptur.

Jednym z ważnych dokumentów dla medycyny niekonwencjonalnej, w tym dla ziołolecznictwa jest medyczny papirus Ebersa, który ponoć został odnaleziony między nogami dobrze zachowanej mumii w Tebach. Długi na ponad 20 metrów papirus zawiera 108 rozdziałów, każdy liczy 20-22 wiersze. Papirus Ebersa podejmuje tematykę z zakresu chorób wewnętrznych, chirurgii, stosowania minerałów i roślin leczniczych do celów medycznych, zawiera około 900 recept różnych leków.

W Europie znajomość medycyny naturalnej zawdzięczamy starożytnym Grekom, którzy również uprawiali rośliny lecznicze przy świątyniach. Z czasem jednak zaczęto eliminować właściwości magiczne roślin, podążając w kierunku świeckim. Pojawili się farmakopole – ludzie przygotowujący leki oraz rizotomowie – ludzie szukający, zbierający i przygotowujący zioła, które następnie sprzedawano lekarzom i pacjentom w miejscach o nazwie apotheke (dzisiejsze apteki).

Dziś rośliny lecznicze wykorzystywane są do produkcji leków, kosmetyków i innych produktów, po które sięgamy każdego dnia. Warto z nich korzystać, bowiem stanowią naturalną ochronę przed wieloma schorzeniami, wzmacniają system immunologiczny, zatrzymują rozwój przewlekłych chorób.

Lecznicze właściwości ziół
Do popularnych ziół należą: mięta, rumianek, szałwia, koper. Czy jednak wiemy po jakie zioła sięgnąć, kiedy boli nas głowa? Z czego słynie żyworódka pierzasta? Jakie zioła dla niemowląt? Które zioła łagodzą andropauzę? Zioła na kaszel i gorączkę? Warto zgłębić tę wiedzę, wykorzystując lecznicze właściwości roślin. Chętnie przybliżymy Twoim czytelnikom temat związany z ziołolecznictwem i medycyną naturalną.